Jesteś tu:  Strona Główna
Pożegnania/ Wspomnienia

Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju Elżbieta Daniszewska

Lista zmarłych przewodników i współpracowników, których z zadumą wspominamy...

ANDURA KAZIMIERZ

TRYBUN SZUMIELEWICZ WANDA

WOLSKI MIECZYSŁAW

ZIÓŁEK STANISŁAW

• Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 3 grudnia 2016r odszedł z naszego grona kolega Bronisław Augustyński.

Wieloletni przewodnik po Sandomierzu i Ziemi Sandomierskiej, zasłużony pracownik Oddziału PTTK. Członek i skarbnik Zarządu Oddziału PTTK. Odznaczony m.in. medalem za zasługi w turystyce, srebrną i złotą Honorową Odznaką PTTK, Odznaką 25 i 50 lat w PTTK. Autor przewodnika po

Podziemnej Trasie Turystycznej, wielki miłośnik Sandomierza i jego historii, kolega i przyjaciel.

Pogrzeb odbędzie się 8 grudnia, godz.13.00 w kościele Podwyższenia Krzyża.

Kol. Janusz Pawłowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy że 17 listopada 2016r. odszedł z naszego grona kolega i przyjaciel, wieloletni przewodnik po Sandomierzu i Ziemi Sandomierskiej, zasłużony działacz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Sandomierzu, członek i v-ce Prezes Zarządu Oddziału PTTK oraz  v-ce Prezes Zarządu Koła Przewodników PTTK w Sandomierzu, odznaczony Złotą i Srebrną Honorową Odznaką PTTK, Zasłużony Przewodnik PTTK, odznaczony odznaką Zasłużony dla Oddziału PTTK, miłośnik Sandomierza i jego historii.

Pogrzeb 22.XI /wtorek /2016r.; godz.13.00 w kościele św. Pawła w Sandomierzu.

• Kol.Aniela Kogut

Z głębokim żalem zawiadamiamy że 27 lipca odeszła z naszego grona koleżanka i przyjaciółka, wieloletni przewodnik po Sandomierzu i Ziemi Sandomierskiej, zasłużony działacz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Sandomierzu, członek Zarządu Oddziału PTTK oraz członek Zarządu Koła Przewodników PTTK w Sandomierzu, odznaczona Srebrną Honorową Odznaką PTTK, miłośniczka Sandomierza i jego historii.

Kol.Tadeusz Jerka

W 1964 r związał się z PTTK, przede wszystkim jako przewodnik turystyczny, ale kolejno Jego zainteresowania rozwijały się, kulminując zdobyciem uprawnień Przodownika Turystyki Pieszej na obszary Małopolski Północnej i lubelszczyznę oraz Znakarza szlaków turystycznych, zasilając tym samym grono kadry programowej naszego Oddziału PTTK

Zawsze miał świetny kontakt z młodzieżą. To niewątpliwie zaważyło na aktywnym uczestnictwie w organizacji i prowadzeniu Rajdów w Bieszczadach i Górach Świętokrzyskich. Także przyniosło w latach 80-tych znakomite efekty pracy Harcerskiego Koła Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Z harcerzami z HKTK - PTTK, których był opiekunem wykonali dokumentację , wytyczenie i wyznakowanie dwóch szlaków turystycznych pieszych, które do dziś służą turystom. Szlak Doliny Opatówki dł. 55 km. z Gołoszyc do Dwikóz oraz szlak "Wolnościowy" dł. 107 km. z Chańczy do Pielaszowa.

Te społeczne działania łączył z aktywną pracą jako przewodnik pracując także w Zarządzie Koła Przewodników, oraz jako aktywny członek Zarządu Oddziału.

Za zaangażowanie, wysiłek w pracy społecznej uhonorowany został licznymi dyplomami, Odznaką za Pracę z Młodzieżą oraz Srebrną i Złotą Honorową Odznaką PTTK.

Cześć Jego pamięci.