Jesteś tu:  Strona Główna Oferta Atrakcje dodatkowe

Atrakcje dodatkowe Do góry
Nazwa i opis oferty
Zbrojownia Rycerska

W kamienicy Bartolona znajdującej się na zachodnim brzegu Rynku (wejście od ul. Bartolona) znajduje się Zbrojownia Rycerska Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

Dla chętnych istnieje możliwość przymierzenia zbroi rycerskich oraz dawnych strojów.

Oczywiście istnieje możliwość wykonania dla siebie pamiątkowej fotografii z mieczem lub kuszą w ręku.

Wspaniała pamiątka z odwiedzin Sandomierza. Kontakt p. Aneta tel. 508299494

zbrojownia

Żegluga śródlądowa w Sandomierzu - Rejsy po Wiśle
Kapitan Tadeusz Prokop zaprasza.
Rejsy spacerowe
Podczas rejsu odsłania się panorama Sandomierza - miasta położonego na wysokiej skarpie Widok ten zachwyca i jest tematem dzieł malarzy i poetów.
Urzekają strzeliste wieże kościołów, majestatyczna bryła Collegium Gostomianum.
Zachód słońca na wyspie.
Dwugodzinny rejs w górę rzeki z postojem w znakomitym miejscu widokowym, gdzie można zapalić ognisko lub urządzić grilla.
Niezapomniane wrażenie pozostawi kontakt z przyrodą i sprawi że zachód ten będzie się wspominać długo po wyjeździe z Sandomierza.
Całodzienne rejsy do Baranowa lub Annopola.
Całodzienny rejs ostatnią dziką rzeką Europy, spływ środkowym przełomem Wisły. Po drodze można obserwować stanowiska czapli siwej, czarnego bociana, dzikich kaczek.
Nadbrzeżne pejzaże zachwycają swoim urokiem. W czasie rejsu przewodnik przybliża historię mijanych miejsc, opowie o Małym Wawelu - zamku w Baranowie Sandomierskim lub o Zawichoście - wczesnośredniowiecznej wschodniej bramie Europy. W czasie rejsu możliwy jest grill na statku z własnych produktów lub wg zamówienia
Imprezy okolicznościowe.
Zapraszam na pokład wszystkich, którzy chcą uczcić jakąś szczególną okazję. częstymi gośćmi są na moim statku Nowożeńcy - mówią, że to przynosi szczęście.
Zamówienia proszę kierować:
PTTK O /Sandomierz
ul. Rynek 12
Sandomierz
tel./fax: 0(15) 8322305,
e-mail: pttk@pttk-sandomierz.pl
ul. Kochanowskiego 10
27-600 Sandomierz
tel. 0(15) 8326029; 0603591485
Statek "Bena" posiada 45 miejsc pasażerskich, natomiast na statku "Maria" może jednocześnie odbywać wycieczkę po Wiśle 100 osób.
Kapitan Tadeusz Prokop zaprasza.

Rejsy spacerowe
Statek Maria Statek Maria i panorama Sandomierza
Urzekają strzeliste wieże kościołów, majestatyczna bryła Collegium Gostomianum.

Zachód słońca na wyspie.
6

Imprezy okolicznościowe.
06 04
Zapraszam na pokład wszystkich, którzy chcą uczcić jakąś szczególną okazję. Częstymi gośćmi są na moim statku Nowożeńcy - mówią, że to przynosi szczęście.
Spotkania towarzyskie, imieniny, imprezy integracyjne mają na wodzie szczególny urok, a każde danie wyśmienicie smakuje.

Zamówienia proszę kierować:
PTTK O /Sandomierz
ul. Rynek 12
Sandomierz
tel./fax: 15 8322305,15 8322682
e-mail: pttk@pttk-sandomierz.pl
ul. Kochanowskiego 10
27-600 Sandomierz
tel. 15 8326029; 603591485
0809
prokop
MELEXEM 'ULA' PO SANDOMIERZU

Usługi Turystyczne "Ula"

Oferujemy usługi z zakresu zwiedzania miasta Sandomierza - żółtymi meleksami. Zwiedzanie nimi to wielka przyjemność dla osób starszych, niepełnosprawnych, rodzin z małymi dziećmi i chętnych do tzw. "szybkiego zwiedzania".

Jestem "pomysłodawczynią" zwiedzania miasta tymi elektrycznymi pojazdami, "rodowitą sandomierzanką" i "licencjonowanym przewodnikiem turystycznym".

Pragniesz zwiedzić malowniczy Sandomierz?
Zobaczyć przepiękne widoki i wiele zabytków kultury?
Zapraszamy do zwiedzania żółtymi meleksami.

Informacje o zabytkach odtwarzane są z systemu audio w językach:

-polskim,

-angielskim,

-niemieckim,

-francuskim,

-rosyjskim.

Istnieje także możliwość bezpośredniego przekazu informacji o obiektach na trasie zwiedzania przez przewodnika (posiadam uprawnienia licencjonowanego przewodnika turystycznego) oraz na życzenie turystów zwiedzanie poszczególnych atrakcji turystycznych.

Turystom do zwiedzania oferuję trasy:

Pierwsza - standard - trwa ok. 1 h.
Obejmuje następujące zabytki:

Brama Opatowska, Kościół św.Ducha, Podziemna Trasa Turystyczna, Rynek, Ratusz, Collegium Gostomianum, Dom Długosza, Katedra, Wąwóz Królowej Jadwigi, Bulwar n/Wisłą, Zamek, Kościół św. Jakuba, Ucho Igielne, Synagoga, Kościół św. Michała.

Druga - dłuższa - trwa ok. 1,5 h.
Zwiedza się zabytki trasy pierwszej plus dodatkowo zabytki:

Aleja Jana Pawła II, Ogród Miejski, Kościół św. Józefa.

Innowacją wprowadzoną w mojej firmie jest możliwość zwiedzania miasta na następujące tematy:

"Śladami Legend"

"Królowa Jadwiga w Sandomierzu "

"Król Kazimierz Wielki w Sandomierzu "

"Ścieżki pisarzy" /St.Żeromski, J.Iwaszkiewicz, W.Myśliwski /

Dla chętnych zwiedzania żółtymi meleksami oferuję jednorazowo 33 miejsca.
Cena trasy standard:

- dzieci do 3 lat - bezpłatnie

- od 3 lat do 12 lat - 15 zł

- osoby dorosłe - 25 zł

- grupy szkolne i dorosłe pow. 20 osób - cena do uzgodnienia

- inne trasy cena do uzgodnienia

Miejsce parkingu żółtych meleksów Firmy "ULA" - Rynek Starego Miasta

Dostępność żółtych meleksów 7 dni w tygodniu:

w okresie wiosenno-jesiennym w godz. 10:00 - 18:00

w okresie letnim w godz. 10:00 - 20:00

Zaproszenie to szczególnie kieruję do uczniów w różnych grupach wiekowych

tj. szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponad gimnazjalnych.

Istnieje możliwość odbioru Państwa z miejsca zakwaterowania jak również obsługi imprez okolicznościowych.

Rezerwacja:

Urszula Puzio
e-mail: biuro@ulameleksy.pl

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

melexem po sandomierzu